fot. Centrum Życia i Rodziny

Centrum Życia i Rodziny cały czas zbiera podpisy pod apelem o ustanowienie Dnia Ojca 19 marca

„Zależy nam, aby Dzień Ojca miał wyjątkowy charakter i niósł ze sobą konkretne przesłanie dla ojców i rodzin” – wskazał Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny. Ponad 50 tys. osób podpisało się już pod apelem na stronie o ustanowienie Dnia Ojca 19 marca i powiązania dnia z postacią świętego Józefa.

Centrum Życia i Rodziny, zainspirowane niezwykłą postacią i postawą św. Józefa, prowadzi kampanię społeczną, która ma zachęcić parlamentarzystów do ustanowienia Dnia Ojca na 19 marca. Organizatorzy podkreślili, że dotychczasowa data – 23 czerwca – jest mało znana i nie niesie za sobą żadnego kontekstu społecznego, historycznego czy kulturowego. Świętowanie Dnia Ojca w uroczystość świętego Józefa może nadać dniu nowego znaczenia i sensu, a także przedstawić wszystkim mężczyznom i ojcom wyjątkowy wzór do naśladowania.

„Święty Józef sprawdził się jako ojciec w każdych warunkach, czyli i w momentach trudnych, i w żmudnej codzienności. To dlatego św. Józef jest doskonałym przykładem dla dzisiejszych mężczyzn i w pracy zawodowej, i w pracy nad sobą, a nade wszystko w pełnym miłości i odpowiedzialnym ojcostwie” – powiedział Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny.

Współcześni mężczyźni – jak zaakcentowali inicjatorzy – niezależnie od wyznawanej wiary i poglądów mogą odnaleźć w postawie św. Józefa potrzebne dla siebie wskazówki, w jaki sposób realizować powołanie do bycia mężem i ojcem.

Inicjatorzy zachęcili do wsparcia inicjatywy na stronie internetowej www.DzienOjca.pl i dołączenia do ponad 50 tys. osób, które włączyły się w poparcie apelu. Wśród nich są znani sportowcy, dziennikarze czy aktorzy. Inicjatywę wspierają m.in. Zofia Klepacka, red. Rafał Patyra, Marek Citko, kurator Barbara Nowak, prof. Aleksander Nalaskowski, a także adw. Jerzy Kwaśniewski, Robert „Litza” Friedrich oraz red. Tomasz Wolny.

Błogosławieństwa inicjatywie udzieliło również wielu polskich księży biskupów, na czele których stanął ks. abp. Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. W tym gronie są również m.in. ks. abp Grzegorz Ryś, ks. abp Adam Szal, ks. abp Andrzej Dzięga, a także ks. bp Wiesław Śmigiel oraz ks. bp Damian Bryl.

Petycja o ustanowienie Dnia Ojca na 19 marca dostępna jest na stronie www.DzienOjca.pl.

Olimpia Jabłońska-Kraska

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl