fot. sejm.gov.pl

Centrum Informacji Sejmu: Szczyt NATO odbędzie się zgodnie z planem

Szczyt Parlamentarny NATO odbędzie się w budynkach Sejmu i Senatu – oświadczył dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka. Dodał, że strona polska nie zamierza wycofać się z organizacji sesji zgromadzenia, ani zmieniać jej lokalizacji ze względu na trwający w Sejmie protest opiekunów osób niepełnosprawnych.

Według wcześniejszych ustaleń posiedzenia związane ze szczytem NATO mają odbyć się w trzech miejscach: w sali plenarnej Sejmu, sali plenarnej Senatu oraz w Sali Kolumnowe.

Miejsca te są uzgodnione z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Mimo trwającego w Sejmie od ponad miesiąca protestu opiekunów osób niepełnosprawnych lokalizacja ta nie zostanie zmieniona – zapewnia dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

– Nie będzie zmiany lokalizacji szczytu. (…) Ten szczyt pozostaje aktualny. Będziemy go przeprowadzali w normalnych okolicznościach. Nie zamierzamy się z niego wycofywać – powiedział Andrzej Grzegrzółka.

Kancelaria Sejmu oraz Straż Marszałkowska nie zamierzają także ingerować w akcję protestacyjną.

– Nie mamy zamiaru ingerować w akcję protestacyjną. Jeżeli nie dojdzie do porozumienia w ciągu tych kilku dni, na co oczywiście liczymy (…), to będzie się odbywał jednocześnie – i protest, i szczyt parlamentarny NATO. To jest do pogodzenia. Mamy sytuację trudną, nawet bardzo trudną, ale nie zamierzamy w jakiś sposób radykalny się do tego odnosić. Odnajdziemy się w tych okolicznościach  oświadczył dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu.

Zgromadzenie Parlamentarne NATO odbędzie się w najbliższy piątek i potrwa do poniedziałku. Weźmie w nim udział kilkuset parlamentarzystów z państw członkowskich Sojuszu, a także delegatów z krajów stowarzyszonych i obserwatorów.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj