Celnik aresztowany za korupcję

Funkcjonariusze CBA zatrzymali a sąd w Lublinie aresztował 42-letniego Piotra K., celnika z przejścia polsko-ukraińskiego drogowego w Dorohusku (Lubelskie). Prokuratura zarzuciła mu rejestrowanie za łapówki fikcyjnego wywozu towarów.

Piotr K. dokonywał zgłoszeń wywozu w celnych systemach elektronicznych – poinformował rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi V Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Jak podała rzeczniczka tej prokuratury Beata Syk-Jankowska, zrzuty postawione Piotrowi K. dotyczą tego, że w dniach 19 i 20 lutego tego roku, zażądał on i przyjął od ustalonej osoby 9 tys. zł w zamian za poświadczenie wywozu z Polski na Ukrainę partii tonerów do drukarek. Podobnie 20 marca, od tej samej osoby, zażądał i przyjął 7 tys. euro za zarejestrowanie wywozu kolejnej partii tonerów. W istocie tonery pozostały w kraju.

Według prokuratury mężczyzna uczynił sobie z takiego procederu stałe źródło dochodu.

Piotr K. nie przyznał się do winy. „Oświadczył, że przyjął pieniądze, o jakich mowa w zarzutach, ale nie popełnił przestępstwa. Odmówił składania wyjaśnień” – powiedziała Syk-Jankowska.

Celnik został aresztowany na trzy miesiące. Za zarzucane mu przestępstwa grozi do 10 lat więzienia.

PAP/RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl