CBŚP zlikwidowało na Lubelszczyźnie profesjonalną uprawę haszyszu

Pierwszą w kraju profesjonalną uprawę haszyszu zlikwidowali funkcjonariusze CBŚP z Białegostoku, we wspólnej akcji z policjantami z Białej Podlaskiej (Lubelskie). Oprócz 2 kg tego narkotyku, zabezpieczono też 42 kg marihuany. Zatrzymano dwóch mężczyzn.

Jak poinformowała rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz, narkotykowy magazyn znajdował się na ukrytej posesji w miejscowości Dąbrowica Duża (Lubelskie). Odkryty został na podstawie informacji funkcjonariuszy CBŚP z Białegostoku, według których miały być tam wytwarzane i przechowywane środki odurzające.

Obaj podejrzewani o to mężczyźni, bracia w wieku 36-37 lat, znani policji i wielokrotnie notowani za przestępczość narkotykową, zostali zatrzymani w miejscach zamieszkania w Białej Podlaskiej.

Posesję odkryto za dwumetrowym wałem ziemnym na jednym z gruntów rolnych. Przy bramie wjazdowej była zamontowana foto-pułapka, która umożliwiała kontrolowanie terenu. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli plastikowe beczki wypełnione marihuaną, część narkotyków była już zapakowana w worki i przygotowana do dalszej dystrybucji.

Oprócz 42 kg marihuany, zabezpieczyli tam też blisko 2 kg haszyszu i oprzyrządowanie do jego produkcji: prasę do wyciskania, formę i środki chemiczne. „Jak do tej pory, w Polsce nie odnotowano tak profesjonalnej uprawy haszyszu” – powiedziała Hamelusz.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Białej Podlaskiej. Zatrzymanym mężczyznom postawione zostały zarzuty wytwarzania środków odurzających. Grożą im nie mniej niż trzy lata więzienia. Na wniosek prokuratury, sąd aresztował podejrzanych na trzy miesiące.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl