cbsp.policja.pl

CBŚP rozbiło gang zajmujący się kradzieżami luksusowych samochodów

CBŚP rozbiło gang zajmujący się m.in. kradzieżami luksusowych samochodów na terenie Polski, Niemiec oraz Austrii. Policjanci zatrzymali 5 mężczyzn w wieku od 30 do 46 lat. Wszyscy są mieszkańcami województw lubuskiego i dolnośląskiego.

Jak przekazało w poniedziałek CBŚP, śledztwo dotyczące działalności zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się kradzieżami luksusowych samochodów na terenie zachodniej Polski i Niemiec, głównie aglomeracji berlińskiej, a także Austrii nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze.

„Z uwagi na międzynarodowy charakter sprawy polscy funkcjonariusze współpracowali z policją niemiecką” – poinformowało CBŚP.

W toku śledztwa ustalono, że gang działał w latach 2008 – 2019, a jego łupem padały głównie auta takich marek jak audi, mercedes, bmw oraz volvo. Łączna wartość skradzionych pojazdów to 3 miliony złotych.

Policjanci przejęli samochody w całości pochodzące z kradzieży, m.in. mercedesa klasy G, o wartości około pół miliona złotych oraz audi Q3, którego szacunkowy koszt to około 90 tysięcy złotych. Zabezpieczyli także części samochodowe, w tym m.in. ponad 170 silników pojazdów różnych marek.

Jak poinformowało CBŚP, pod koniec września funkcjonariusze przeprowadzili akcję, w wyniku której zatrzymali 5 mężczyzn w wieku od 30 do 46 lat. Są to mieszkańcy województw lubuskiego i dolnośląskiego. Zatrzymani są podejrzani o paserstwo i handel częściami samochodowymi pochodzącymi z kradzieży oraz o wyłudzenia odszkodowań komunikacyjnych.

Łącznie w całej sprawie występuje już 39 podejrzanych, którym przedstawiono ponad 180 zarzutów, w tym 28 dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a jednej kierowania tą grupą.

„Pozostałe zarzuty dotyczą podejrzenia popełnienia oszustw, paserstwa i kradzieży z włamaniem. W toku śledztwa 9 podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych” – poinformowało CBŚP.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono także mienie w postaci samochodów oraz pieniędzy, na kwotę blisko 430 tysięcy złotych.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl