fot. rzecznik prasowy CBŚP

CBŚP: 6 osób zatrzymanych, przejętych ponad 17 kg narkotyków

Centralne Biuro Śledcze Policji podczas dwóch niezależnych akcji przejęło ponad 17 kilogramów narkotyków i zatrzymało sześciu podejrzanych. W Bydgoszczy grupa mężczyzn próbowała załadować do busa wiadra po farbie wypełnione haszyszem, a w Kaliszu dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych z amfetaminą.

Nadkom. Iwona Jurkiewicz z Centralnego Biura Śledczego Policji przekazała, że policjanci „sukcesywnie eliminują narkotyki z rynku”. Rzeczniczka biura podała, że w ostatnim czasie CBŚP przeprowadziło dwie akcje, podczas których zatrzymano podejrzanych o przestępstwa narkotykowe.

„Przed jednym z garaży na bydgoskim osiedlu zatrzymali czterech mężczyzn, którzy usiłowali załadować do wynajętego busa paletę wypełnioną wiadrami z farbą emulsyjną. Okazało się, że w pojemnikach ukryte było dziesięć kilogramowych pakunków z haszyszem oraz jedno stugramowe zawiniątko z kokainą” – podała nadkom.  Iwona Jurkiewicz.

W samochodzie jednego z podejrzanych policjanci ujawnili 3 kilogramy marihuany. Mężczyzna posiadał także pistolet maszynowy z załadowanym magazynkiem oraz maczety.

W Prokuratury Rejonowej w Bydgoszczy zatrzymani usłyszeli zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Sąd, na wniosek prokuratury, zastosował tymczasowy areszt wobec wszystkich podejrzanych.

Drugą akcję CBŚP przeprowadziło na terenie Kalisza. Funkcjonariusze podjęli próbę zatrzymania dwóch mężczyzn, podejrzanych o udział w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych.

„Jeden z mężczyzn na widok policjantów próbował uciekać. Po krótkim pościgu ulicami Kalisza został zatrzymany. Mężczyzna posiadał przy sobie ponad kilogram amfetaminy” – podała nadkom. Iwona Jurkiewicz. W mieszkaniach podejrzanych zabezpieczono kolejne 2 kg amfetaminy, 1 kg marihuany oraz 500 sztuk tabletek ecstasy.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim.

„Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanych prokurator wystąpił do sądu z wnioskami o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, do których sąd się przychylił” – podał Dział Prasowy PK.

PAP

drukuj