fot. twitter.com

Bydgoszcz: Policja zabezpieczyła 13 kg narkotyków; trzy osoby z zarzutami

Bydgoscy policjanci zabezpieczyli 13 kg narkotyków – w tym 11 kg amfetaminy – i zatrzymali trzy osoby, które zajmowały się ich produkcją oraz sprzedażą. Dwóch mężczyzn trafiło do aresztu, a żona jednego z nich odpowie m.in. posiadanie i rozprowadzanie substancji psychoaktywnych.

„Kryminalni z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście zatrzymali małżeństwo oraz ich znajomego do sprawy narkotykowej. Policjanci zabezpieczyli m.in. 13 kg narkotyków, plantację konopi indyjskich oraz urządzenia i półprodukty do wytwarzania amfetaminy. Podejrzani będą odpowiadać za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przestępstwa narkotykowe” – poinformował kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Podczas legitymowania 24-letniej kobiety, jej o rok młodszego męża oraz ich znajomego (26-latka) policjanci znaleźli przy nich ponad 40 tysięcy złotych. Postanowili przeszukać ich mieszkanie w centrum miasta. Tam znaleźli w jednym z pokoi specjalistyczny namiot, w którym były doniczki z konopiami indyjskimi. W innych pomieszczeniach było ponad 1,5 kg marihuany, blisko 11 kg amfetaminy, spora liczba tabletek ekstazy, metamfetamina w postaci zbrylonej substancji, a także LSD.

„Ponadto w mieszkaniu były środki i półprodukty do wytwarzania amfetaminy, maski ochronne, urządzenie do produkcji tabletek, nasiona konopi indyjskich, środki służące do uprawy marihuany, wagi elektroniczne, puste woreczki strunowe, pieniądze w obcej walucie” – poinformował kom. Przemysław Słomski.

W mercedesie należącym do mężczyzny ujawniono kolejne porcje narkotyków, a także narzędzia służące do ich wytwarzania oraz broń gazową. W garażu należącym do małżeństwa również były substancje psychoaktywne.

„Śledczy z bydgoskiego Śródmieścia zgromadzili materiał dowodowy i przekazali go do prokuratury. Oskarżyciel na podstawie zebranego materiału przedstawił 26- i 23-latkowi zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, posiadania znacznych ilości narkotyków, ich wytwarzania oraz wprowadzania do obrotu oraz uprawy konopi indyjskich. Natomiast żona 23-latka będzie odpowiadać za posiadanie narkotyków oraz ich rozprowadzanie” – dodał kom. Przemysław Słomski.

Mężczyźni decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące. Grozi im do 12 lat, a kobiecie do 8 lat więzienia.

PAP

drukuj