fot. wikipedia

CBA rozpocznie analizę przedkontrolną oświadczeń majątkowych posła Gawłowskiego

Centralne Biuro Antykorupcyjne na wniosek prokuratury podejmie analizę przedkontrolną oświadczeń majątkowych posła PO Stanisława Gawłowskiego – dowiedziała się nieoficjalnie PAP.

Analiza poprzedza kontrolę oświadczeń. Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że kontrolowane mają być jego oświadczenia z pięciu ostatnich lat – 2013-17.

23 stycznia Gawłowski, zachodniopomorski poseł PO i sekretarz generalny Platformy, poinformował, że zrzekł się immunitetu. Przekonywał, że stawiane mu przez prokuraturę zarzuty, są „w całości bezpodstawne”. Jestem niewinny – oświadczył polityk Platformy. Jego pismo w tej sprawie skierowane zostanie do sejmowej komisji regulaminowej, by wydała opinię, czy jest ono poprawne pod względem formalnym.

Prokuratura zamierza postawić Gawłowskiemu zarzuty popełnienia pięciu przestępstw, w tym trzech o charakterze korupcyjnym z okresu, gdy pełnił funkcję sekretarza stanu w ministerstwie środowiska, w rządach PO-PSL. Wystąpiła do marszałka Sejmu o zgodę na postawienie zarzutów, zatrzymanie i aresztowanie posła.

W grudniu funkcjonariusze CBA przeszukali warszawskie mieszkanie Gawłowskiego, a dzień później jego dom w Koszalinie.

PAP/RIRM

drukuj