Caritas Polska wysłała na Ukrainę Transport Pomocy Humanitarnej

Caritas Polska wysłała dziś na Ukrainę transport pomocy humanitarnej, w którego skład weszły dary ofiarowane przez warszawiaków.

Zbiórka organizowana była w parafiach Archidiecezji Warszawskiej i Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz wśród ludzi dobrej woli, którzy przynieśli potrzebne rzeczy do siedziby Caritas Polska. Zbierano żywność długoterminową, środki higieniczne oraz odzież zimową.

Dary o wartości 163 208,00 zł poprzez Caritas Spes we Lwowie zostaną rozdysponowane wśród uchodźców ukraińskich z terenów objętych konfliktem wojennym.

– Ludzie tu na Ukrainie są bardzo zmęczeni i niepewni jutra. Dary z Polski to nie tylko pomoc praktyczna… to znak, że ktoś o nas pamięta. Teraz jest nam to bardzo potrzebne. W imieniu tych, którzy musieli uciekać z domu i którzy boją się nadchodzącej zimy – bardzo dziękuję za pamięć i pomoc! – powiedział dyrektor Caritas Spes we Lwowie, ks. Wiesław Dorosz.

Jak podaje Migracyjna Służba Ukrainy państwo to ma na swoim terytorium ponad 455 000 uchodźców wewnętrznych. Państwo ukraińskie w obecnej sytuacji nie jest przygotowane na pomoc  dla takiej liczby osób. Jest to ósmy projekt pomocy, który dla Ukrainy realizuje w tym roku Caritas Polska.

Caritas/RIRM


 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl