fot. PAP/EPA

Caritas Polska wspomoże ofiary trzęsienia ziemi na Haiti

Caritas Polska organizuje zbiórkę charytatywną na rzecz ofiar trzęsienia ziemi na Haiti, do którego doszło w sobotę. Obecnie trwa szacowanie strat. Wielu mieszkańców rejonów dotkniętych kataklizmem pozostaje na ulicach w obawie przed wstrząsami wtórnymi. 

Obecnie prowadzona jest akcja poszukiwawczo-ratownicza. Działania służb utrudnia tropikalny sztorm, a także pogłębiający się kryzys polityczny.

Maciej Dubicki z Caritas Polska podkreśla, że charytatywna zbiórka jest wyrazem wsparcia i solidarności z mieszkańcami Haiti.

Będziemy starać się pomagać w potrzebach, które będą najpilniejsze i będą zgłaszane przez naszych partnerów jako najbardziej potrzebne. Działamy w ramach struktury Caritas Internationalis, będziemy wspierać się lokalnymi partnerami. Gest solidarności jest teraz bardzo potrzebny i wymowny. Pomimo odległości dzielącej Haiti od Polski, rodacy nie raz pokazali, że w naszych sercach szczególne miejsce mają ludzie cierpiący, którym chcemy pomagać – mówi Maciej Dubicki.

Według najnowszych danych w trzęsieniu ziemi na Haiti zginęło ponad 2 tys. osób i niemal 10 tys. zostało rannych. Organizacja humanitarna i rozwojowa UNICEF ocenia, że w trudniej sytuacji znajduje się ok. 1,2 mln mieszkańców Haiti, w tym 540 tys. dzieci.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl