caritas.pl

Caritas Polska i GAZ-SYSTEM wsparły 1600 seniorów

Caritas Polska i Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. od połowy maja br. wspólnie realizowały projekt pomocy seniorom w wieku 60 plus, zagrożonych wykluczeniem społecznym z powodu ubóstwa, braku samodzielności lub niepełnosprawności. Wsparcie otrzymało 1600 osób.

W komunikacie przekazanym przez Caritas Polska poinformowano, że program „prowadzony był w 64 gminach, zlokalizowanych w 10 województwach”.

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. na ten cel przeznaczyła ponad pół miliona złotych w ramach programu wsparcia społecznego, realizowanego przez spółkę „dla najbardziej potrzebujących i poszkodowanych przez los”.

„W tym roku, po raz pierwszy skierowaliśmy swoje działania do osób starszych, które były tak mocno narażone na skutki pandemii koronawirusa. Cieszymy się, że dzięki współpracy z Caritas Polska mogliśmy do nich dotrzeć z pomocą” – wyjaśnił Tomasz Stępień, prezes GAZ-SYSTEM.

„Wsparcie pozwoliło, choć na chwilę zapomnieć o trudach codzienności, z jakimi przychodzi zmagać się osobom starszym czy chorym. Projekt jest godny kontynuacji i rozwijania” – powiedział dyrektor Caritas Polska, ks. dr Marcin Iżycki.

Wsparcie skierowane było do osób w wieku 60 plus, zagrożonych wykluczeniem społecznym z powodu ubóstwa, braku samodzielności lub niepełnosprawności. Pomoc świadczona była na terenie gmin, w których GAZ-SYSTEM eksploatuje istniejącą sieć gazową i realizuje inwestycje. Dystrybucja posiłków i paczek była prowadzona za pośrednictwem diecezjalnych Caritas i poprzez parafie.

W projekcie wzięły udział diecezjalne Caritas z Gdańska, Przemyśla, Szczecina, Opola, Sosnowca, Torunia, Zielonej Góry, Ełku, Łomży, a także Caritas Polska, która realizowała projekt w Warszawie.

800 seniorów otrzymało Paczki Życia, zawierające m.in.: bony zakupowe Sodexo o wartości 100 zł, Kopertę Życia Caritas (w której można przechowywać informacje potrzebne ratownikom medycznym), maseczkę bawełnianą i maseczki jednorazowe oraz żel antywirusowy do dezynfekcji rąk.

Kolejnych 800 seniorów przez 3 miesiące otrzymywało ciepłe posiłki (dostarczane do domu dwa razy w tygodniu) oraz dostały Kopertę Życia, żel antywirusowy do dezynfekcji rąk i maseczki jednorazowe.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl