fot. PAP/Leszek Szymański

Były więzień obozów koncentracyjnych: „Przepraszam” to za mało. Niemcy powinni za wszystko płacić

Niemcy są winni wszystkiemu, co się stało w Europie. Twierdzę, że powinni płacić nie tylko Żydom, ale również Polakom – powiedział w programie „Minęła 20” Edward Mosberg, były więzień niemieckich obozów koncentracyjnych.

Edward Mosberg jest byłym więźniem nazistowskich obozów koncentracyjnych w Płaszowie i Mauthausen, odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej. W TVP Info mówił o obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Według Edwarda Mosberga Niemcy powinni płacić Polsce reparacje.

Niemcy wybrali przecież podczas wyborów Hitlera. Oni są odpowiedzialni za wszystko, co się stało w Europie. Twierdzę, że Niemcy powinni płacić nie tylko Żydom, ale również Polakom, którzy ginęli i tracili swoje majątki – powiedział.

Odniósł się także do słów prezydenta Niemiec, który podczas obchodów mówił: „Chylę czoła przed cierpieniem ofiar. Proszę o przebaczenie za historyczną winę Niemiec i przyznaję się do naszej nieprzemijającej odpowiedzialności”.

Zdaniem byłego więźnia słowo „przepraszam” to za mało.

W moim pojęciu Niemcy powinni za wszystko płacić – podkreślił Edward Mosberg.

TVP Info/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl