Były minister wśród prywatnie oskarżonych ws. katastrofy smoleńskiej

Tomasz A., były szef kancelarii premiera w rządzie Donalda Tuska, obecnie ambasador RP w Hiszpanii, znalazł się wśród pięciu osób oskarżonych o niedopełnienie obowiązków przy organizacji lotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego do Smoleńska (10 kwietnia 2010r.). 

Prywatny akt oskarżenia przygotowali pełnomocnicy 11. członków rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej.

W 2014 r. Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga umorzyła śledztwo ws. organizacji lotów do Smoleńska. Prokuratura oceniła, że choć były nieprawidłowości przy organizacji lotów, to nie wystarczają one do postawienia zarzutów.

Poseł Stanisław Piotrowicz z sejmowej komisji mówi, że to zachowanie prokuratury mogło spowodować szereg wątpliwości wśród pokrzywdzonych.

Czy prokuratura – tak postępując – jest zainteresowana rzeczywistym wyjaśnieniem sprawy, i czy w należyty sposób reprezentuje interesy pokrzywdzonych? Ta sprawa ma taki charakter, że jeżeli nawet prokurator powziął wątpliwość, co do tego, czy te dowody są wystarczające, czy też nie – to ze względu na charakter sprawy winien ją poddać ocenie sądu – zaznacza poseł Stanisław Piotrowicz.

Za niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariusza publicznego art. 231 par. 1 przewiduje do 3 lat więzienia.

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl