Bydgoszcz: Ćwiczenia francuskiego korpusu szybkiego reagowania w JFTC

Utrzymaniu wysokiego stopnia gotowości bojowej służą ćwiczenia francuskiego Korpusu Szybkiego Reagowania Citadel Bonus17, które odbywają się w Centrum Sił Połączonych NATO (JFTC) w Bydgoszczy. Łącznie szkoli się ok. 500 żołnierzy.

Ćwiczenia francuskiego korpusu odbywają się w Bydgoszczy trzeci rok z rzędu, stanowią przygotowanie do wypełniania zadań w ramach połączonych sił zadaniowych” – poinformowała w komunikacie Radosława Kubiczek z zespołu prasowego JFTC.

Szkolenie odbywa się pod okiem dowódcy korpusu gen. broni Thierry’ego Corbeta i jego zastępcy gen. dyw. Gerta-Johannessa Hagemanna. Ćwiczenia są wspierane przez żołnierzy Połączonej Grupy Zabezpieczenia Logistycznego, amerykańskiej 40. Dywizji Piechoty, francuskiej 4. Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych, 1. Dywizji Francuskiej i innych jednostek. Część szkolenia odbywa się w Mailly we Francji.

Chociaż pochodzimy z różnych krajów i reprezentujemy różne kultury, chociaż mamy różne doświadczenia i oczekiwania, musimy działać razem, jak jeden zespół, aby wypełnić naszą wspólną misję. Citadel Bonus stwarza okazję do dalszej pracy nad naszym wspólnym celem” – powiedział cytowany w komunikacie gen. broni Corbet.

W trakcie ćwiczeń, oprócz działań służących utrzymaniu wysokiego stopnia gotowości bojowej, zbierane są informacje, które posłużą przygotowaniu ćwiczeń Citadel Guibert 18, które odbędą się w marcu przyszłego roku.

Szkolenia odbywające się w bydgoskim Centrum mają charakter dowódczo-sztabowy z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych. Citadel Bonus 17 są ostatnimi ćwiczeniami organizowanymi w tym roku w JFTC.

Francuski Korpus Szybkiego Reagowania został Utworzony 1 lipca 2005 r. Jest certyfikowaną przez NATO jednostką, zdolną do dowodzenia narodowym oraz wielonarodowym komponentem lądowym. Jednostka mieści się w Lille, w XVII-wiecznej cytadeli, znanej jako „królowa fortec”, a zaprojektowanej przez słynnego francuskiego marszałka polnego Sebastiena Vaubana (1633-1707).

Misją korpusu jest przygotowanie do szybkiego przemieszczania się i kierowania misją w ramach różnego rodzaju mandatów – francuskiego, NATO, Unii Europejskiej. Służą w nim przedstawiciele 15 krajów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl