fot. pixabay.com

Bruksela chce nowych uprawnień

Komisja Europejska przedstawiła propozycję nowych przepisów. Bruksela chce uprawnień, które pozwolą jej zmuszać firmy do produkcji określonych towarów.

Przez pandemię COVID–19 oraz inwazję Rosji na Ukrainę pojawił się problem z dostawami niektórych towarów. Aby nie dochodziło do takich sytuacji, Komisja Europejska przedstawiła projekt przepisów. Upoważniają one Komisję do narzucania państwom UE reorganizacji łańcuchów dostaw i jak najszybszego zwiększenia dostaw towarów kryzysowych. Gdyby ten instrument wszedł w życie, KE mogłaby zmusić firmy do nadawania priorytetu produkcji niektórych towarów. Jeśli się nie zgodzą, mogłyby im za to grozić kary finansowe.

Projekt zostanie rozpatrzony przez Parlament Europejski i Radę Unii Europejskiej. Pojawiają się jednak głosy, że propozycja spotka się z silnym sprzeciwem przedsiębiorstw  i niektórych krajów członkowskich.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl