Brodnica: stan alarmowy na rzece Drwęca nadal przekroczony – o 15 cm

Stan alarmowy na rzece Drwęca w Brodnicy (woj. kujawsko-pomorskie) jest w niedzielę przekroczony o 15 cm i wynosi 275 cm. Od sobotniego wieczoru poziom wody wzrósł o 1 cm. Strażacy zapewniają jednak, że sytuacja jest stabilna i nie mają sygnałów o kolejnych podtopieniach.

„Poziom 275 cm ustabilizował się od pomiarów nocnych i w ciągu dnia się nie zmieniał. W niedzielę nie podejmowaliśmy dodatkowych działań. Wały zostały wzmocnione workami z piaskiem w sobotę. Monitorujemy poziom wody, nie mam kolejnych zgłoszeń o miejscowych podtopieniach, więc nie ma potrzeby, żebyśmy działali” – powiedział PAP oficer dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy asp. sztabowy Jacek Wrzesiński.

Dodał, że obecnie służby w miejscowości są w stanie wzmożonej czujności.

„W niedzielę jest u nas słonecznie. Mamy nadzieję, że woda zacznie w końcu opadać” – podkreślił asp. sztabowy Jacek Wrzesiński.

W sobotę asp. Jacek Szałkowski z tej samej jednostki straży przekazał PAP informację, że cały czas prowadzony jest nadzór rzeki.

„Przez ostatnie dwa dni pracowaliśmy blisko ulicy Sienkiewicza, gdzie przerwana została grobla, a woda zalała działki. Park w mieście jest również częściowo zalany” – dodawał w rozmowie z PAP.

Stan alarmowy w Brodnicy na rzece Drwęca wynosi 260 cm, a stan ostrzegawczy 230.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl