fot. pixabay.com

Brazylia: sąd zakazał cytowania Biblii w urzędzie miejskim

Sąd stanu Sao Paulo, na wschodzie Brazylii, zakazał cytowania fragmentów Biblii podczas sesji rady miejskiej w 400 tys. mieście Bauru. Dominującą religią jest tam chrześcijaństwo, które wyznaje ponad 87 proc. miejscowej ludności.

W poniedziałkowym orzeczeniu, cytowanym przez lokalne media, sąd orzekł, że cytowanie Biblii, które dotychczas było powszechne w radzie miejskiej, jest sprzeczne ze świeckim charakterem państwa.

Sąd stanowy zakazał też używania podczas sesji rady miejskiej inwokacji do Boga, proszącej Opatrzność o ochronę.

Zgodnie z werdyktem sądu zabroniono również praktykowanego wcześniej umieszczania egzemplarza Biblii na stole, przy którym odbywają się sesje rady miasta Bauru.

Według komentatorów decyzja sądu z Sao Paulo jest „bezprecedensowa” i może być trudna do zaakceptowania w kraju, w którym jak podkreślają, „uznawany jest za jeden z najbardziej religijnych na świecie”.

Zgodnie z przeprowadzonym w 2023 r. badaniem Związku Ewangelickiego Brazylii (AEB) blisko 90 proc. mieszkańców tego kraju deklaruje się jako osoby wierzące w Boga.

Ponad 70 proc. uczestników sondażu sprecyzowała, że ich wiara w Boga opiera się na lekturze ksiąg religijnych, takich jak Biblia, Koran i Tora.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl