PAP/EPA

Brazylia: co najmniej 35 ofiar intensywnych opadów deszczu w Pernambuco

Co najmniej 35 osób zginęło w efekcie powodzi, które powstały po intensywnych opadach deszczu w brazylijskim stanie Pernambuco, na północnym wschodzie kraju. Ulewy utrzymywały się tam od wtorku.

Jak podały w sobotę władze stanowe, najwięcej ofiar żywiołu zanotowano dotychczas w mieście Recife, stolicy Pernambuco.

Z relacji telewizji Globonews wynika, że około 20 ofiar to osoby, które ucierpiały w południowej części Recife po osunięciu się jednej ze skarp nasiąkniętych wodą.

Władze brazylijskiego miasta podały, że szczególnie intensywne deszcze spadły podczas ostatniej doby. Stanowiły one równowartość 70 proc. średniej miesięcznej opadów w Recife.

Służby stanowe podały, że wskutek osunięć ziemi i podtopień w sobotę zginęło w brazylijskim mieście oraz na jego przedmieściach 28 osób.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl