fot. pixabay.com

Bluźniercza wystawa w PE. Swój sprzeciw wyrażają m.in. prawnicy z Hiszpanii

Hiszpańscy prawnicy protestują przeciwko bluźnierczej wystawie w Parlamencie Europejskim. Pod ich petycją podpisało się ponad 30 tys. osób.

Na wystawie widać m.in. zdjęcie postaci przypominającej Jezusa, otoczonej ludźmi w strojach sadomasochistycznych oraz fotografię z nagim mężczyzną w pozycji przypominającej Chrystusa przybitego do krzyża, do którego przytula się inny nagi mężczyzna.

Przeciwko eksponowaniu wystawy opowiedziało się wiele środowisk i organizacji, m.in. Hiszpańska Fundacja Prawników Chrześcijańskich. Stowarzyszenie domaga się przeprosin i zwolnienia osoby odpowiedzialnej za tę obraźliwą wystawę.

Europoseł Ryszard Czarnecki podkreśla, że delegacja deputowanych z ramienia Prawa i Sprawiedliwości utożsamia się z protestem adwokatów z Hiszpanii.

– Dobrze, że jest reakcja społeczna, że katolicy się niejako obudzili. Wydaje mi się, że jest czas na protest i danie świadectwa pewnym wartościom. Skoro przyznaje się prawo przedstawicielom innych wyznań do tego, żeby ich nie obrażać i zakłada się, że nie wolno tego robić, to tym bardziej powinno się to prawo szanować wobec tych, którzy są gospodarzami Europy, czyli chrześcijan. Polacy europosłowie, przynajmniej ci, którzy zostali wybrani z list PiS, już są solidarni z tymi, którzy protestują. To jest nasz wspólny protest – zaznacza Ryszard Czarnecki.   

Wystawa została przygotowana przez szwedzką fotograf i aktywistkę. Miała zostać pokazana w europarlamencie już w 1999 r., ale udało się ją zablokować dzięki reakcji europosłów i Watykanu. Teraz wystawę pokazano w ramach szwedzkiej prezydencji w UE.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl