Blokada drogi wojewódzkiej Opole-Namysłów

W Czarnowąsach odbyła się trzecia blokada drogi wojewódzkiej Opole-Namysłów. Ma ona związek z decyzją  o odstąpieniu od rozbudowy Elektrowni „Opole”. 

Przypomnijmy premier Donald Tusk zapowiedział w tym tygodniu że inwestycja zostanie zrealizowana. Z kolei minister skarbu państwa Włodzimierz Karpiński poinformował, że do 15 sierpnia ma być gotowe pozwolenie dotyczące rozpoczęcia prac. To mgliste zapewnienia – akcentuje poseł ziemi opolskiej Sławomir Kłosowski.

– Nie wierzymy Donaldowi Tuskowi. Żaden z członków tej społecznej inicjatywy nie wierzy w jego obietnice. Traktujemy je jako tradycyjne obiecanki, a wiadomo jak z nimi było. Jesteśmy zdeterminowani i będziemy protestować do momentu kiedy się przekonamy, że rzeczywiście staną tutaj dźwigi, zostaną wbite łopaty i ruszy rozbudowa elektrowni. Traktujemy te mgliste zapowiedzi premiera Donalda Tuska i ministra Karpińskiego, jako obliczone na chęć zdezorganizowania tego protestu. Panu premierowi chodzi o podtrzymanie swojego poparcia w sondażach, a nam chodzi o rozbudowę elektrowni „Opole” – akcentuje poseł Sławomir Kłosowski

Przypomnijmy, od wczoraj w Czarnowąsach nieopodal Opola stoi miasteczko namiotowe które jest wyrazem protestu w sprawie budowy elektrowni.

– Od wczoraj wraz z mieszkańcami  Czarnowąsów i  Opolszczyzny jesteśmy w miasteczku namiotowym. Swoją obecnością zaszczycił nas pan przewodniczący Mariusz Błaszczak, który przywiózł list od prezesa Kaczyńskiego. Szef PiS napisał w nim, że wspiera nasze starania o rozbudowę elektrowni Opole. Spotkanie z przewodniczących Błaszczakiem przebiegło w bardzo sympatycznej, rodzinnej atmosferze – dodał poseł Sławomir Kłosowski.

W poniedziałek godz. 12:00 w miasteczku energetycznym, z udziałem związkowców i polityków odbędzie się debata poświęcona elektrowni „Opole” oraz energetyce. Z kolei za nieco ponad tydzień sprawa elektrowni Opole ma być podniesiona podczas obrad Sejmowej Komisji Gospodarki.

RIRM

 

drukuj