fot. https://caritas.pl/projekty/spizarnia-caritas/

Blisko 6 tys. ton żywności trafiło do potrzebujących w ramach programu Spiżarnia Caritas

Blisko 6 tys. ton żywności o wartości prawie 80 mln zł, która mogłaby ulec zmarnowaniu, została odebrana w 2023 r. ze sklepów i przekazana potrzebującym w ramach programu Spiżarnia Caritas. Ze wsparcia skorzystało blisko 60 tys. osób – poinformowała organizacja.

Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi od 2017 r. realizuje program Spiżarnia Caritas. W jego ramach żywność o krótkim terminie przydatności odbierana jest przez wolontariuszy ze sklepów i przekazywana do placówek Caritas.

„Są to pełnowartościowe produkty żywnościowe wysokiej jakości, które służą do przygotowywania posiłków w 80 jadłodajniach Caritas w całym kraju lub trafiają do punktów wydawania żywności, a stąd bezpośrednio do osób potrzebujących” – wyjaśniła organizacja w przekazanym komunikacie.

Poinformowała, że w 2023 r. odebrano ze sklepów blisko 6 tys. ton żywności o wartości prawie 80 mln złotych. Skorzystało z niej blisko 60 tys. osób.

W ramach bieżącej edycji programu Spiżarnia Caritas 46 Caritas diecezjalnych oraz innych organizacji kościelnych – występujących jako organizacje pożytku publicznego – podpisało umowy na odbiór żywności z blisko 1350 sklepami oraz 18 hurtowniami, 18 Centrami Dystrybucyjnym i 22 magazynami różnych sieci handlowych.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl