Bilans prac rosyjskiej dyplomacji

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow podsumowuje rezultaty działalności rosyjskiej dyplomacji w 2015 roku.

Na konferencji prasowej rosyjski minister oświadczył, że projekt amerykańskiej tarczy antyrakietowej i rozszerzanie się NATO są destabilizujące i krótkowzroczne.

Siergiej Ławrow powiedział też, że Rosja jest zainteresowana tym, by Unia Europejska była silna i jednolita, aby można było z nią współpracować, m.in. w gospodarce. Jak dodał, Rosja i Niemcy prowadzą intensywny dialog. Jako korzystny dla Niemiec i całej Europy ocenił projekt gazociągu Nord Stream 2.

Rosyjski szef dyplomacji podkreślił też rolę Niemiec jako „lokomotywy UE”. „Pragmatyczną i zdrową” nazwał ocenę sytuacji przez biznes niemiecki. Siergiej Ławrow wspomniał o „aktywnie agresywnej” mniejszości w Unii Europejskiej, nie wymieniając przy tym żadnych krajów z nazwy.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl