XVI Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce

Pod hasłem „Chrześcijanie i Muzułmanie: razem wobec przemocy popełnianej w imię religii” obchodzony jest dziś XVI Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Centralne obchody odbędą się w domu parafialnym przy katedrze św. Floriana na warszawskiej Pradze.

Głównym punktem obchodów Dnia Islamu będzie odczytanie przesłań chrześcijan i muzułmanów wobec przemocy popełnianej w imię religii.

O szczegółach mówi ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Ważne jest, żeby zauważyć czytanie świętych ksiąg. Dlatego zwraca się uwagę na Pismo Święte, jako bogactwo chrześcijaństwa, ale będą też czytane fragmenty Koranu dotyczące przeciwstawiania się przemocy popełnianej w imię religii. Na końcu będzie modlitwa i znak pokoju. Tak jak mówi papież Franciszek, a wcześniej Jan Paweł II, który spotykał się z wyznawcami różnych religii, chodzi o to, by zaznaczyć, że my wszyscy jesteśmy dziećmi jednego Boga – wskazuje ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik.

Stronę chrześcijańską będzie reprezentował m.in. ks. bp Romuald Kamiński, przewodniczący Komitet ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi KEP.

Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest od 2001 roku.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl