Bieszczady: Śnieg i mróz na połoninach

Jeden stopień mrozu zanotowano w czwartek rano na Połoninie Wetlińskiej w Bieszczadach. „Pada tam też drobny śnieg; pierwszy w tym roku” – powiedział PAP ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Jarosław Makutynowicz.

„Jeżeli opady śniegu utrzymają się w ciągu dnia powyżej górnej granicy, w Bieszczadach może pojawić się pokrywa śnieżna. W Bieszczadach są to pierwsze opady śniegu w tym roku” – dodał ratownik dyżurny.

Przypomniał, że w Bieszczadach powyżej górnej granicy lasu widoczność nie przekracza 100 metrów.

„W związku z opadami śniegu i niską temperaturą powietrza warunki turystyczne można ocenić jako trudne” – mówił Jarosław Makutynowicz.

Z kolei w położonych w bieszczadzkich dolinach Ustrzykach Górnych termometry pokazują cztery stopnie Celsjusza powyżej zera. Jest tam bezwietrznie i pada deszcz. Podobnie jest m.in. w Cisnej.

Wybierający się w góry powinni pamiętać, że w związku ze znacznie krótszym dniem, wycieczki powinno się rozpoczynać wcześniej. Przed wyjściem należy też mieć naładowany telefon, a w nim zainstalowaną aplikację „Ratunek”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl