Białystok. Wielkanocne śniadania dla ubogich i potrzebujących

Żurek, biała kiełbasa czy tradycyjne ciasta były na stołach świątecznego śniadania dla ubogich i potrzebujących, które w niedzielę w Białymstoku zorganizowały Caritas Archidiecezji Białostockiej i Fundacja im. Rodziny Czarneckich.

Do stołów przygotowanych w Zespole Szkół Katolickich zasiadło około czterystu osób – poinformowała PAP rzeczniczka białostockiego Caritasu Bogumiła Maleszewska.

Modlitwę poprowadził i pokarmy poświęcił metropolita białostocki ks. abp Edward Ozorowski, a życzenia złożył m.in. zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

W organizacji i przygotowaniu śniadania pomagało kilkudziesięciu wolontariuszy; dzieci roznosiły słodycze, potrzebujący mogli również zabrać ze sobą żywność.

„To są święta, które w sposób szczególny mówią o nadziei, o zwycięstwie Jezusa nad śmiercią, nad grzechem. Ale też my mamy swój udział przez swoje małe zwycięstwa, przez to, że ktoś tego dnia spojrzy na drugiego człowieka z radością, z uśmiechem, z gestem przebaczenia, miłości. Takie rzeczy dzieją się na naszych oczach także przy tych spotkaniach” – mówił dyrektor Caritasu Archidiecezji Białostockiej ks. Andrzej Kozikowski dziennikarzom na kilka dni przed wielkanocnym śniadaniem, zapraszając na nie wszystkich, którzy z różnych powodów sami nie mogą go przygotować.

Ks. Kozikowski dziękował wszystkim, którzy pomagają, by potrzebujący mogli do tego śniadania zasiąść i by nie byli sami.

Tegoroczna Wielkanoc przypada w tym samym czasie zarówno u katolików, jak i w obrządkach wschodnich, w tym w Cerkwi. Największe w kraju skupiska wiernych Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego są w województwie podlaskim. Zgodnie z tradycją, w Białymstoku cerkiewne organizacje i bractwa również organizują wielkanocne spotkania dla potrzebujących.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl