Białystok: młodzi zachęcają do referendum

Dziś w Białymstoku na Rynku Kościuszki odbył się happening Młodzieżowego Zespołu ds. Referendum w sprawie prywatyzacji Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Młodzi ludzie zachęcali mieszkańców do udziału w referendum oraz informowali o skali problemu i znaczeniu przedsiębiorstwa dla regionu – stwierdził Sebastian Łukaszewicz, przedstawiciel zespołu.

– Młodzieżowy Zespół do Spraw Kampanii Referendalnej Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej zorganizował happening, na którym  rozdawane były baloniki. Była na nich data oraz zachęta dla ludzi, żeby 26 maja wzięli udział w referendum. Rozdawaliśmy również ulotki, rozmawialiśmy z ludźmi i informowaliśmy o celu referendum, czym jest demokracja. Sprzedaż Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej wiąże się na pewno z podwyżką cen, z dezorganizacją całego przedsiębiorstwa, ze zwolnieniami pracowników. Warto zauważyć, że w firmie pracuje 600 osób, czyli de facto 600 rodzin straciłoby dochód – powiedział Sebastian Łukaszewicz.

RIRM

drukuj