fot. facebook.com

Białystok: IV Wschodni Kongres Gospodarczy

W Białymstoku trwa IV Wschodni Kongres Gospodarczy. W dwudniowym wydarzeniu weźmie udział ponad tysiąc przedsiębiorców, polityków i urzędników. W tym roku obradom towarzyszy hasło „Pomysł na Wschód”.

Rozmowy będą dotyczyły perspektyw rozwoju Polski Wschodniej. Poruszone zostaną zagadnienia, takie jak efektywność wydatkowania środków unijnych, otwarcie handlowe na Wschód kraju czy inwestycje infrastrukturalne.

O szczegółach mówi rzecznik wydarzenia Marta Dobrzańska.

– Naszą intencją jest sformułowanie aktualnych priorytetów i wskazanie perspektyw rozwojowych dla Polski Wschodniej. Będziemy rozmawiać o mechanizmach wsparcia w ramach programów Unii Europejskiej oraz programów krajowych. Będziemy analizować, jakie są sukcesy, ale i porażki w ich wdrażaniu, jakie są uwarunkowania i jaka czeka nas przyszłość relacji z krajami sąsiadującymi z Polską Wschodnią. Będziemy się również zastanawiać nad przewagami konkurencyjnymi wschodnich regionów Europy, w takim kontekście bardziej makroekonomicznym UE i właściwie całego świata, ponieważ Wschodni Kongres Gospodarczy łączy to, co jest istotne dla Polski Wschodniej – informuje Marta Dobrzańska.

W trakcie kongresu zostanie rozstrzygnięty konkurs na najlepsze startupy Polski Wschodniej.

Tegoroczna edycja Wschodniego Kongresu Gospodarczego trwa do jutra. Organizatorem wydarzenia jest Grupa Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości SA.

RIRM

drukuj