fot. twitter.com/PLinBelarus/

Białoruś: Dyplomaci RP odwiedzają groby z okazji Dnia Wszystkich Świętych

Z okazji Dnia Wszystkich Świętych i Zaduszek dyplomaci RP z Mińska, Grodna i Brześcia odwiedzają polskie miejsca pamięci. Jak powiedział PAP Marcin Wojciechowski, chargé d’attache Polski na Białorusi, odwiedzanie grobów odbędzie się w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

„Na terytorium Białorusi jest wiele cmentarzy i miejsc pamięci, związanych z historią Polski. Nasi dyplomaci będą je odwiedzać w najbliższych tygodniach, aż do Dnia Niepodległości” – poinformował Marcin Wojciechowski.

W poniedziałek w Mińsku zapalono znicze na Cmentarzu Kalwaryjskim.

„Na tym cmentarzu jest wiele grobów Polaków, którzy mieszkali tu na przestrzeni wieków. Jest to najstarszy i najpiękniejszy cmentarz w Mińsku” – powiedział dyplomata.

Jak dodał, wśród miejsc, które już odwiedzili lub odwiedzą pracownicy polskich placówek, są cmentarze wojskowe w obwodzie mińskim, grodzieńskim i brzeskim.

Dyplomaci udadzą się na groby znanych Polaków, wojskowych z okresu wojny polsko-bolszewickiej, kampanii wrześniowej i policjantów. Wraz z dyplomatami groby i miejsca pamięci odwiedzają Polacy mieszkający na Białorusi.

PAP

drukuj