fot. pixabay.com

Bezpłatne projekty domów jednorodzinnych będą dostępne do wykorzystania od października

Już w przyszłym miesiącu mają być dostępne bezpłatne projekty domów jednorodzinnych o powierzchni 120, 150 i 180 metrów kwadratowych. Zapowiedział to podczas konferencji prasowej minister rozwoju i technologii, Waldemar Buda.

Minister Waldemar Buda poinformował, że rozstrzygnięty został konkurs, do jakiego zgłoszono 83 prace architektoniczne. Spośród nich wybrano jedenaście. Zostaną one nagrodzone i wyróżnione. Projekty ekonomicznych i energooszczędnych domów będą dostępne na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

Minister Waldemar Buda zwrócił uwagę na konferencji prasowej, że jest to realizacja obietnicy złożonej kilka miesięcy temu.

– Wielu z polityków od 2011 roku nie zrealizowało większości swoich postulatów z programu. (…) Zapowiedzieliśmy to kilka miesięcy temu. Za chwilę projekty będą dostępne, po podpisaniu umów i przygotowaniu finalnych wersji, bo są to koncepcje. Mamy nadzieję, że projekty będą gotowe w październiku – powiedział minister Waldemar Buda.

Szef resortu rozwoju i technologii dodał, że bezpłatne projekty domów do 70 m kw. okazały się „hitem” – pobrano ich prawie 62 tysiące. Polacy rozpoczęli budowę ponad dwóch tysięcy mniejszych domów na zgłoszenie.

Minister rozwoju i technologii wyraził przekonanie, że projekty większych budynków będą cieszyły jeszcze większą popularnością.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl