Bezchmurnie, słonecznie i ciepło

Jak informuje IMGW, Europa północna, wschodnia oraz południowo-wschodnia znajdować się będą pod wpływem niżów. Pozostały obszar kontynentu pozostanie w zasięgu rozległego wyżu z centrum nad Białorusią. Wyż ten również będzie kształtował pogodę w Polsce, z południowego zachodu napływać będzie gorąca masa powietrza zwrotnikowego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie spadać.

W piątek bezchmurnie, miejscami zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 25 st. na północnym wschodzie do 28 st., 30 st. na zachodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni.

W nocy z piątku na sobotę bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 11 st., 13 st. na wschodzie do 16 st. na zachodzie, a na wybrzeżu lokalnie do 18 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

W sobotę zachmurzenie małe, tylko na północy okresami umiarkowane i tam możliwy słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 23 st., 26 st. na wybrzeżu do 30 st., 32 st. na południu. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowego, tylko na wybrzeżu okresami umiarkowany, północno-zachodni.

W Warszawie w piątek zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Temperatura maksymalna 28 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Temperatura minimalna 14 st. Wiatr słaby, południowy. W sobotę zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 30 st. Wiatr słaby, południowy.

PAP/RIRM

drukuj