Betlejemskie Światło Pokoju kolejny raz w Polsce

Do Polski po raz 23 zawitało Betlejemskie Światło Pokoju. Wczoraj późnym wieczorem w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach, polskim harcerzom przekazali je słowaccy skauci.

Z tego miejsca, po trwającym zlocie, płomienie Betlejemskiego światła na rękach harcerzy wyruszą w podróż do wszystkich miast wojewódzkich kraju, by zagościć w polskich domach i sercach. Umożliwi to zorganizowana po raz pierwszy akcja „Rozproszenie”.

Dziś Światło Pokoju dotrze do hufców harcerskich w całej Polsce. Od tego czasu będzie można do nich przyjść, odpalić własną świecę i zanieść je dalej, do swojego domu, szkoły, pracy. Na dwa dni przed wigilią Bożego Narodzenia, harcerze wielu miast wyjdą z nim do centralnych punktów swych miejscowości, by rozdawać je innym.

Jak informuje ZHP, w Zakopanem gromadzi się blisko 2,5 tys. harcerzy. „Betlejemski zlot” przyciągnął też licznych zuchów, oraz około 400 skautów ze Słowacji. W tym roku akcja odbywa się pod hasłem ”Wyjdź z cienia. Pokaż dobro!”. WIĘCEJ

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl