fot. pixabay.com

Belgia wprowadziła obowiązkową 21-dniową kwarantannę dla osób zarażonych małpią ospą

Osoby zarażone wirusem małpiej ospy muszą przebywać w izolacji przez 21 dni – poinformowały dziś belgijskie media. Belgia jest pierwszym krajem na świecie, który wprowadził ten obowiązek.

Z informacji dziennika „De Standaard” wynika, że w Belgii dotychczas wykryto cztery przypadki infekcji wirusem małpiej ospy. Od tego weekendu zarażeni muszą przebywać w kwarantannie.

Wirus małpiej ospy występuje głównie w Afryce Zachodniej i Środkowej. Należy do tej samej rodziny co ospa. Objawy również są podobne: gorączka, ból głowy, bóle mięśni, dreszcze i wysypka. Na skórze tworzą się pęcherze wypełnione przezroczystym płynem lub ropą. W pewnym momencie pęcherze pękają i tworzą się skorupy.

Wirus pojawił się już w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Holandii, Portugalii, Włoszech, Szwecji, Izraelu, Australii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzegła, że wirus małpiej ospy może rozprzestrzeniać się poprzez rany, płyny ustrojowe, materiały takie jak pościel, ale także może być obecny w powietrzu.

Belgijski wirusolog, Marc Van Ranst, stwierdził na łamach „De Standaard”, że ostatnia droga nie jest jeszcze potwierdzona i jest to obecnie przedmiotem badań.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl