Będzie więcej radarów

Na polskich drogach pojawi się więcej radarów. Urządzenia będą skierowane przede wszystkim na drogi wojewódzkie, powiatowe i gminne.  

Główny Inspektorat Transportu Drogowego planuje instalację nowych oraz zmodernizowanie istniejących fotoradarów stacjonarnych na drogach w Polsce w perspektywie do 2023 r. Inwestycja przeprowadzona zostanie w ramach unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Planowany jest zakup ponad 600 urządzeń. Wartość zadania wynosi ponad 160 mln zł. Obecnie wyłaniana jest firma do opracowania studium wykonalności projektu. W tej chwili na polskich drogach pracuje ponad 400 stacjonarnych fotoradarów, 30 odcinkowych pomiarów prędkości i 30 zestawów do rejestracji przejazdu na czerwonym świetle. W okresie wakacyjnym od 24 czerwca do 3 sierpnia fotoradary zarejestrowały ponad 136 tys. wykroczeń.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl