Będzie kolejny pozew zbiorowy ws. „polisolokat”

Osoby poszkodowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe szykują kolejny pozew zbiorowy w sprawie tzw. polisolokat. Termin przystąpienia do pozwu przeciwko Generali wyznaczony przez Sąd Okręgowy w Warszawie mija 30. lipca. Do tej pory przyłączyło się do niego 200 osób. Roszczenia sięgają 7 mln zł.

Janusz Szewczak, główny ekonomista Kasy Krajowej SKOK, ocenia, że ta afera pokazuje, jak źle funkcjonuje państwo polskie.

– Ci ludzie od lat walczą o odzyskanie swoich pieniędzy. To pokazuje w jak wybiorczy sposób traktowane są dzisiaj w Polsce podmioty finansowe – głównie zagraniczne banki i polskie podmioty finansowe, nie mówiąc już o obywatelach. To jest kolejny dowód na to, że w Polsce nie mamy do czynienia z demokratycznym państwem prawa tylko z państwem bezprawia, gdzie w sposób szczególny chroni się interesy wielkich instytucji finansowych. Różnego rodzaju lobby lichwiarsko-bankowe jest bardzo skuteczne w obronie własnych zysków – mówi Janusz Szewczak.

Jedna z kancelarii złożyła  do tej pory w sumie 9 pozwów zbiorowych. Jedna sprawa już się zakończyła – i to przed wydaniem pierwszego postanowienia.

RIRM

drukuj