Batalia o życie w Sejmie. Lewica zapowiada projekt ustawy pozwalającej na zabijanie nienarodzonych dzieci do 12. tygodnia ciąży. Co dalej z projektem #ZatrzymajAborcję? 

Lewica ma już gotowy projekt ustawy, który pozwoliłby na zabijanie nienarodzonych dzieci do 12. tygodnia ciąży. Według zapowiedzi Włodzimierza Czarzastego projekt może niedługo trafić do Sejmu. Na rozpatrzenie czeka też inny projekt, ten chroniący ludzkie życie. „Zatrzymaj aborcję” to inicjatywa obywatelska. Dlatego do ponownego pierwszego czytania musi dojść w ciągu pół roku.

W 1996 roku w polskim parlamencie większość miała Lewica. Przez Sejm przeszedł wówczas projekt, który pozwalał na zabijanie dzieci ze względów społecznych. Podpisał się pod nim prezydent Aleksander Kwaśniewski. Na wysokości zadania stanął wówczas Trybunał Konstytucyjny.

– Trybunał Konstytucyjny bardzo szybko, ponieważ w ciągu sześciu miesięcy, stwierdził, że ta nowelizacja jest niezgodna z konstytucją. Powrócił stan prawny z 1993 roku – przypomniał Wojciech Zięba z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

W ciągu tego pół roku w polskich szpitalach zginęło 3 tys. nienarodzonych dzieci. Lewica chce to wszystko powtórzyć, a w swoich postulatach idzie jeszcze dalej.

„Projekt bezpiecznego i bezpłatnego przerywania ciąży do 12. tygodnia jest gotowy” – zapowiedziała Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, poseł Lewicy.

I niedługo może trafić do Sejmu – powiedział przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty.

„Czy w grudniu? Wątpię. Myślę, że raczej w przyszłym roku” – wskazał Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD.

– Lewica nie ma wystarczającej siły przebicia, żeby przeforsować swoje zbrodnicze postulaty – podkreślił Wojciech Zięba.

Projekt Lewicy jest niezgodny z konstytucją – dodał poseł PiS prof. Przemysław Czarnek.

– W polskiej konstytucji jest ochrona życia na każdym etapie życia człowieka. Lewica najpierw powinna zapoznać się z orzecznictwem Trybunału Konstytucyjnego i z przepisami konstytucji, a dopiero później wywoływać wojnę światopoglądową – akcentował parlamentarzysta.

Ale Lewica nie zatrzyma się na tzw. aborcji do 12. tygodnia ciąży – powiedział ks. prof. Dariusz Oko.

– Ta aborcja do 12. tygodnia to jest tylko wstępny etap. Celem jest aborcja zwykle na życzenie, w każdym wieku – podkreślił wykładowca Uniwersytetu św. Jana Pawła II w Krakowie.

Ks. prof. Dariusz Oko akcentował, że matka, która ma szansę usłyszeć bicie serca dziecka, najczęściej rezygnuje z tzw. aborcji. Środowiska lewicowe robią wszystko, by matkę od takiej wiedzy odciąć.

– Nie chcą, żeby do ludzi dotarła pewna wiedza, czyli chcą budować właśnie na niewiedzy, ostatecznie na pewnym kłamstwie, manipulacji – podkreślił duchowny.

Z drugiej strony, próba legalizacji tzw. aborcji ma przynieść Lewicy korzyść polityczną – zauważył prawnik Marcin Jakóbczyk.

– W ten sposób oczywiście przyciąga wszelkiego rodzaju wyborców Platformy Obywatelskiej, tych skierowanych bardziej na lewo. Swoim zdecydowaniem, swoją wyrazistością, bo Platforma jest coraz bardziej nijaka – mówił ekspert.

Temat życia wróci do Sejmu, bo wrócić musi.

– Jak zachowa się PiS? Będzie wywołany do tablicy, zwłaszcza, że grę podejmie Konfederacja – powiedział Marcin Jakóbczyk.

Ponownie pod obrady trafi projekt „Zatrzymaj aborcję”. Pierwsze czytanie ma się odbyć w ciągu pół roku. Do modlitwy w intencji poczętego życia zachęca ks. bp Wiesław Śmigiel, przewodniczący Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski.

„Troska o każde poczęte życie to nie tylko powinność religijna, wyraz wrażliwości duchowej i chęć pomocy najbardziej bezbronnym, ale również przejaw miłości do Ojczyzny, która przeżywa zapaść demograficzną” – wskazał ks. bp Wiesław Śmigiel.

Rada ds. Rodziny KEP przypomniała słowa św. Jana Pawła II: „Bronić życia i umacniać je, czcić je i kochać – oto zadanie, które Bóg powierza każdemu człowiekowi”.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl