fot. PAP/EPA

B. Szydło: Koszty Zielonego Ładu to problemy przedsiębiorców i wysokie ceny energii

Koszty Europejskiego Zielonego Ładu, czyli koncepcji zakładającej osiągnięcie zerowego poziomu emisji gazów cieplarnianych do 2050 roku, to trudności przedsiębiorców i wysokie ceny energii – oceniła podczas debaty w Parlamencie Europejskim w Strasburgu była szefowa polskiego rządu, a obecnie eurodeputowana PiS, Beata Szydło.

„Dzisiaj można zastanowić się jakie są koszty tego Zielonego Ładu: narzekania przedsiębiorców, wysokie ceny energii, a my ciągle słyszymy o przyspieszaniu transformacji” – powiedziała Beata Szydło i zaznaczyła, że czas zacząć myśleć pragmatycznie, bo Europa jest w poważnym kryzysie ze względu na wojnę na Ukrainie.

„Tak, trzeba przeprowadzić transformację energetyczną, żeby nie popełniać takich błędów jak Komisja i Parlament przed laty. To właśnie trzy lata temu popieraliście państwo Nord Stream 2 i wspieraliście Rosję w dominacji na rynku paliw i energetyki Unii Europejskiej. Z tego trzeba wyciągnąć wnioski – ale należy to robić rozsądnie, z myślą przede wszystkim o Europejczykach” – podkreśliła Szydło.

Była premier RP wyraziła też ubolewanie, że niektórzy europejscy politycy zachowują się tak, jakby w Europie nie trwała wojna.

„Ta wojna jest za naszymi granicami, bezpośrednio za granicą Unii Europejskiej” – przypomniała.

Eurodeputowana podkreśliła, że Ukraina dzielnie się broni, ale potrzebuje wsparcia.

„Ja wiem, że są tacy politycy w Europie, którzy już zaczynają myśleć o innej rzeczywistości i jak chociażby prezydent Francji domagają się gwarancji dla Rosji. Warto by zapytać na Radzie Europejskiej co pan prezydent Emmanuel Macron miał na myśli” – mówiła.

Beata Szydło podkreśliła, że obowiązkiem Unii jest wspieranie Ukrainy, ale także szukanie rozwiązań, chroniących państwa Unii Europejskiej przed kosztami wojny i zadbanie o ich bezpieczeństwo, również energetyczne.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl