fot. PAP/Paweł Supernak

B. Szydło: dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że egzaminy mogły się rozpocząć

Dziękuję nauczycielom, pedagogom, dyrektorom szkół, wojewodom, kuratorom i wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że młodzież w całej Polsce mogła rozpocząć egzaminy – powiedziała wicepremier Beata Szydło. Dodała, że wierzy, że kolejne egzaminy także będą przebiegały spokojnie.

Środa jest trzecim dniem strajku nauczycieli. O godzinie 9.00 rozpoczął się egzamin gimnazjalny. Uczniowie zdają dziś egzamin z wiedzy humanistycznej: najpierw z historii i wiedzy o społeczeństwie, następnie z języka polskiego.

Wicepremier dziękowała wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że egzaminy gimnazjalne mogły się rozpocząć.

„Bardzo serdecznie dziękuję, bo państwo przede wszystkim zdaliście dzisiaj wielki egzamin: właśnie z dobrej woli, z tego poczucia obowiązku i odpowiedzialności. Dziękuję nauczycielom, pedagogom za to, że byli ze swoimi uczniami. Dyrektorom szkół za to, że państwo skompletowaliście komisje egzaminacyjne. Kuratorom, wojewodom, tym wszystkim, którzy ten proces nadzorowali, pomagali i wspierali” – powiedziała.

Beata Szydło dziękowała także osobom, które zgłosiły się do komisji egzaminacyjnych.

Dodała, że wierzy, że kolejne egzaminy będą przebiegały spokojnie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl