B. Sochański: Główne zadania prezydenta Szczecina można zawrzeć w słowie „dostępność”

Główne zadania prezydenta Szczecina można zawrzeć w słowie „dostępność” – w sensie komunikacyjnym i w otwarciu się m.in. na nowych mieszkańców – powiedział kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Szczecina Bartłomiej Sochański.

Radca prawny i adwokat Bartłomiej Sochański został ogłoszony kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Pomorza Zachodniego w czwartek w Warszawie. Podczas jego oficjalnej prezentacji w sobotę na Wałach Chrobrego obecni byli parlamentarzyści, radni i działacze Zjednoczonej Prawicy.

W spotkaniu uczestniczył szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz wiceprezes PiS Joachim Brudziński.

Kandydowanie to dla mnie powód do dumy i poczucie wielkiej misji – powiedział mec. Bartłomiej Sochański. Szczecin musi jeszcze bardziej rozbudować swoją rangę i rozszerzyć m.in. możliwości skomunikowania z całym krajem i nie tylko – dodał. To miasto jest oknem Polski na świat;

Tu chodzi również o dostępność drogą wodną Szczecina z zewnątrz, oraz dostępność portu lotniczego Szczecin-Goleniów, który ma tylko dwa połączenia do Warszawy. To jest dostępność geograficzna, ale to jest także „dostępność” w przenośni. Szczecin musi być „dostępny” dla szerokich grup społecznych, które w tej chwili nie mają takiej komunikacji z ośrodkami miejskiej władzy. Myślę, że w trakcie kampanii będziemy ten temat jeszcze rozwijać – mówił kandydat na prezydenta Szczecina.

PAP/RIRM

drukuj