Autokar spadł z wiaduktu we Włoszech. Co najmniej 7 zabitych

Co najmniej siedem osób zginęło, a kilkadziesiąt mogło zostać rannych w niedzielę, gdy autokar przebił barierkę wiaduktu i spadł ok. 30 metrów ze skarpy w regionie Kampania na południu Włoch – poinformowały włoskie media, powołując się na policję.

Z powodu wypadku, do którego doszło wieczorem niedaleko miejscowości Avellino, zamknięta została autostrada łącząca Neapol z Bari.

Liczby ofiar, wśród których jest prawdopodobnie kierowca pojazdu, nie potwierdzono ostatecznie; bilans może wzrosnąć. „Naszym priorytetem jest udzielenie pomocy rannym” – powiedział rzecznik policji.

Ratownicy poinformowali, że autobus uderzył w kilka samochodów po czym spadł z wiaduktu; część pasażerów mogło zostać wyrzuconych z pojazdu. Ratownikom udało się wydostać z wraku co najmniej czworo dzieci.

Według świadków, nie jest wykluczone, że autobus miał problemy z hamulcami.

Autobusem ok. 40 pasażerów wracało do Neapolu z pielgrzymki.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl