By OlliFoolish - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=31618567

Austria: Obywatel Rzeszy ukrył w piwniczce na wino żonę i 6 małych dzieci

Tom L., 54-letni Austriak, znany w środowisku tzw. Obywateli Rzeszy (Reichsbuerger), przygotowywał się na światową katastrofę. Dla swojej partnerki i sześciorga małych dzieci przygotował lokum w piwniczce na wino w austriackiej wiosce – przebywali tam od kilku miesięcy. Sąsiedzi, słysząc głosy dzieci z piwniczki, zgłosili sprawę władzom – informuje portal dziennika „Kronen Zeitung”.

W Obritz (Dolna Austria) mężczyzna przebywał ze swoją rodziną od blisko dziewięciu miesięcy. W piwniczce przeznaczonej do przechowywania wina mieszkała jego pochodząca z Wielkiej Brytanii 40-letnia partnerka oraz sześcioro dzieci pary – najstarsze miało 5 lat, najmłodsze – 7 miesięcy.

Tom L. , zwolennik teorii spiskowych, osoba popularna w środowisku Obywateli Rzeszy i uważany za tzw. prepersa (osobę, która przygotowuje siebie i swoich bliskich na katastrofę i kataklizmy) – najwyraźniej przygotowywał się w ten sposób na koniec świata – podkreślił „Bild”. Tom L. kupił na terenie gminy 5-6 piwniczek na wino, a jego celem było posiadanie piwniczki dla każdego członka rodziny. Piwnice połączył w sieć, a teren uzbroił w kamery monitoringu.

Jak donosi „Daily Mail”, Tom L. jest szefem dwóch londyńskich firm zajmujących się technologiami informatycznymi oraz wydawaniem książek i oprogramowania. Ponadto sam jest autorem ponad 20 książek.

„Tom L. ma cechy faszystowskie, zaprzecza istnieniu nazistowskich komór gazowych. Twierdzi też, że zamach z 11 września w USA został zaplanowany przez amerykańskich polityków, stoją za tym amerykańscy Żydzi” – powiedział austriacki reżyser Michael Fichtenbaum w październiku 2012 roku, kiedy współpracował z Tomem L. przy przygotowywaniu musicalu o Falco.

Piwniczki na wino w Obritz wyposażone są w wodę i prąd, są skanalizowane.

„To nie są ciemne dziury w ziemi. Jednak zakwaterowanie ludzi jest tam zabronione” – podkreślił burmistrz Obritz.

W ciągu ostatnich tygodni mieszkańcy wsi coraz częściej zgłaszali, że z piwniczek słychać głosy dzieci. Kiedy 26 stycznia przy wejściu do piwniczki pojawiło się dwóch urzędników miejskich, 54-latek zaatakował ich gazem pieprzowym i zabarykadował się w piwnicy.

Pomieszczenie zostało otwarte i przeszukane na polecenie prokuratury. Tom L. został tymczasowo aresztowany pod zarzutem napaści na urzędników. Znaleziono także broń. Przesłuchano partnerkę Toma L. oraz zbadano dzieci, które „nie miały śladów zaniedbania”.

„Ponieważ na miejscu nie udało się ustalić tożsamości dzieci, zostały one tymczasowo przekazane wydziałowi opieki społecznej” – poinformował rzecznik policji.

Prawdopodobnie urodziły się w Wielkiej Brytanii, dlatego w ustaleniu ich tożsamości pomaga Interpol.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl