fot. PAP/EPA

Australia zastosowała sankcje wobec czołowych rosyjskich oligarchów

Dwaj czołowi rosyjscy oligarchowie – Oleg Deripaska i Viktor Vekselberg – mający powiązania z australijskim przemysłem wydobywczym i energetycznym, znaleźli się w piątek na liście osób objętych przez Australię sankcjami – poinformowała minister spraw zagranicznych tego kraju Marise Payne.

Jak wyjaśniła Marise Payne w opublikowanym oświadczeniu, Australia ściśle współpracuje z międzynarodowymi partnerami aby objąć sankcjami oligarchów blisko związanych z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem w odpowiedzi na inwazję Rosji na Ukrainę.

„Australia dodała do listy (osób objętych sankcjami) dwóch miliarderów mających powiązania biznesowe w naszym kraju – Olega Deripaskę i Viktora Vekselberga” – zakomunikowała szefowa australijskiego MSZ.

Według Reutera, Oleg Deripaska dokonał inwestycji w koncernie górniczym Rio Tinto a Viktor Vekselberg ma udziały w australijskim przemyśle energetycznym.

Wcześniej Australia zastosowała sankcje wobec 41 innych rosyjskich oligarchów i członków ich rodzin.

Marise Payne podkreśliła, że rząd wita z zadowoleniem fakt, iż wiele australijskich firm zajęło „pryncypialne stanowisko” i zerwało powiązania biznesowe z Rosją „w odpowiedzi na nielegalną, niewytłumaczalną wojnę z Ukrainą”.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl