Australia zaostrza przepisy dotyczące obywatelstwa

Australia walczy z terroryzmem i zaostrza przepisy dotyczące obywatelstwa. Wszystko w ramach nowej strategii antyterrorystycznej.

Od długiego już czasu Australijczycy stoją w obliczu rosnącego zagrożenia ze strony ludzi urodzonych lub wychowanych w Australii, którzy inspirują się radyklanym islamem. Chodzi o obywateli Australii, którzy walczą w szeregach dżihadystycznej organizacji zbrojnej Państwo Islamskie w Iraku i Syrii i których część wróciła z powrotem do kraju.

– Ludzie są zaniepokojeni zagrożeniami, z jakimi mamy do czynienia w kraju. To jest bardzo złe. Zbyt często zagrożenie pochodzi od kogoś, kto cieszył się gościnnością i hojnością Australijczyków – powiedział Tonny Abbott, premier Australii.

W związku z tym niepokojącym zagrożeniem premier Australii Tony Abbott zaostrza przepisy dotyczące obywatelstwa. Osoby o podwójnym obywatelstwie, które są zaangażowane w jakikolwiek sposób w terroryzm, mogą utracić lub mieć zawieszone australijskie obywatelstwo. Również osoby, które urodziły się w Australii, mogą utracić pewne przywileje, jeśli złamią prawo antyterrorystyczne.

– Australijczycy, którzy chwytają za broń wraz z ugrupowaniami terrorystycznymi, zwłaszcza gdy australijskie siły są zaangażowane w Afganistanie i Iraku, opowiadają się przeciwko naszemu krajowi i powinni być odpowiednio traktowani – dodał  Tonny Abbott.

Premier Tonny Abbott zapowiedział również zaostrzenie prawa imigracyjnego. Wczoraj ogłosił on wnioski z pierwszego raportu dotyczącego grudniowego ataku uchodźcy z Iranu na kawiarnię w Sydney. Podczas szturmu policji zginęły trzy osoby – dwoje zakładników i napastnik.


TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl