fot. PAP/EPA

Australia: Lockdown w Sydney przedłużony o cztery tygodnie – trwająca od 26 czerwca blokada nie zahamowała rozprzestrzeniania koronawirusa

Lockdown w Sydney zostanie przedłużony o kolejne cztery tygodnie – zdecydowały w środę władze australijskiego stanu Nowa Południowa Walia po tym, jak pomimo surowych restrykcji nie udało się zahamować rozprzestrzeniania koronawirusa.

Lockdown w Sydney obowiązuje od 26 czerwca, kiedy to stwierdzono w mieście rozprzestrzenianie się wariantu koronawirusa Delta. We wtorek w stanie Nowa Południowa Walia, którego stolicą jest Sydney, zarejestrowano 177 nowych przypadków zakażeń. W związku z COVID-19 tego dnia zmarła 90-letnia kobieta.

Reuters poinformował, że co najmniej 46 z nowo odnotowanych infekcji dotyczyło osób aktywnych społecznie, co zwiększa prawdopodobieństwo transmisji.

„Jestem tak samo zdenerwowana i sfrustrowana jak wszyscy, że liczby zakażeń nie utrzymują się na takim poziomie, na jakim byśmy chcieli, ale taka jest rzeczywistość” – powiedziała premier stanu Gladys Berejiklian podczas środowej konferencji prasowej.

Jak dodała, jedna ceremonia pogrzebowa, w której wzięło udział 50 osób – łamiąc tym samym regulacje epidemiczne – spowodowała 45 infekcji.

Gladys Berejiklian poinformowała również, że do najbardziej dotkniętych dzielnic Sydney zostaną przekazane dawki szczepionki Pfizer z regionów ze stosunkowo niską liczbą zakażeń. Przeznaczone będą dla studentów.

Obecny lockdown w Sydney jest jednym z najdłużej trwających w kraju od początku pandemii i może wywołać – zdaniem ekonomistów – drugą recesję gospodarki narodowej w ciągu ostatnich dwóch lat.

Australia jest uważana za kraj stosunkowo dobrze radzący sobie z pandemią koronawirusa – od jej początku odnotowano nieco ponad 33 200 infekcji, w tym 921 zgonów – jednak szybko rozprzestrzeniający się wariant Delta i nieskuteczny zasięg kampanii szczepień pogarszają sytuację.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl