fot. pixabay.com

Ataki hakerów w Polsce coraz częstsze

Ataki hakerów w Polsce nasilają się. W pierwszej połowie br. aktywność cyberprzestępców wzrosła w naszym kraju prawie o 30 procent.  Tak wynika z raportu Check Point Research, który publikuje dzisiejsza prasa.

Do czerwca przeciętna polska firma czy instytucja atakowane były w internecie średnio ponad 500 razy tygodniowo. To więcej niż w przypadku Stanów Zjednoczonych.

Hakerzy celują głównie w sektor edukacji i badań. Przeciętna placówka tego typu odnotowała w Polsce średnio aż ponad 2 tys. 800 ataków tygodniowo.

Dr Leszek Pietrzak, ekspert ds. bezpieczeństwa, zwraca uwagę, że za większość ataków na Polskę odpowiadają hakerzy, za którymi stoi Federacja Rosyjska. Podkreśla, że już w 2007 roku państwo powinno zareagować.

Ta zwiększona ilość ataków cybernetycznych na polskie firmy jest prawdopodobnie elementem agresywnej polityki Federacji Rosyjskiej. Trochę przespaliśmy czas, kiedy trzeba było podjąć realne działania i lepiej przygotować się do tego, co może być. Przypomnę, że pierwsze fale ataków cybernetycznych miały miejsce w 2007 r. Wtedy należało już podjąć systemowe działania i rozwiązania. Nie podjęliśmy takich działań, a tego tak szybko nie da się nadrobić – powiedział dr Leszek Pietrzak.

Analizy Check Point Research  wskazują, że w czołówce Europy pod względem cyberbezpieczeństwa jest Wielka Brytania. Na podium znalazły się też Holandia i Luksemburg. Polska lokuje się na 14 pozycji, ustępując m.in. Serbii i Ukrainie.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl