fot. pixabay.com

Armenia: szef ukraińskiej misji dyplomatycznej utonął w jeziorze Sewan

Tymczasowy szef misji dyplomatycznej Ukrainy w Armenii, Ołeksandr Senczenko, utonął w niedzielę wieczorem w Sewan, czyli największym jeziorze Kaukazu – podał w poniedziałek portal Kiev Independent.

Doniesienia o śmierci charge d’affaires potwierdziło Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy, które złożyło kondolencje jego bliskim i znajomym. Resort oświadczył, że jest „głęboko zasmucony” śmiercią „doświadczonego i wysoko wykwalifikowanego dyplomaty”.

Ołeksandr Senczenko pracował w ukraińskim MSZ od 2003 roku i był delegowany do ukraińskich misji dyplomatycznych w Rosji i Azerbejdżanie.

Lokalne media podały, że chociaż ratownikom udało się wydobyć dyplomatę z akwenu, w którym zniknął podczas pływania, ratownicy medyczni stwierdzili zgon na miejscu.

Ukraina otworzyła swoją ambasadę w Armenii w 1996 roku.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl