ARiMR rozpoczyna wypłatę dopłat do zbóż i nasion oleistych. Część rolników otrzyma fundusze w październiku

Do końca września rolnicy, którzy ponieśli straty spowodowane wojną na Ukrainie, otrzymają pierwszą transzę dopłat do zbóż i nasion oleistych. Wypłatą środków zajmuje się Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Wsparciem objętych zostało 130 tys. producentów kukurydzy, żyta, jęczmienia, owsa, pszenżyta, mieszanki zbożowej, rzepaku oraz rzepiku. Pierwsza transza o łącznej wartości 270 mln zł trafi do 53 tys. rolników.

Wiceprezes ARiMR, Ryszard Zarudzki, w programie „Wieś to też Polska” w TV Trwam uspokajał, że wkrótce pieniądze otrzymają także pozostali producenci.

– Pieniądze są zabezpieczone. Musimy wypłacić pierwszą transzę dla 53 tys. rolników. Dla pozostałych ponad 70 tys. rolników będzie druga transza. Trzeba trochę poczekać, ale pieniądze są wypłacane. Nikt, kto złożył prawidłowo wniosek, nie odejdzie z kwitkiem. Jak ktoś nie dostanie funduszy do końca września – nie należy się denerwować. Będziemy wypłacać na początku października lub w kolejnych tygodniach – zaznaczył wiceprezes.

Stawki pomocy dla producentów zbóż i nasion oleistych zależą od gatunku uprawianej rośliny oraz lokalizacji gospodarstwa. Maksymalna powierzchnia, dla której można uzyskać wsparcie, wynosi 300 ha.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl