fot. pixabay.com

Argentyna: 42 osoby zmarły na dengę, to największa fala zachorowań i zgonów w historii

Na terenie Argentyny doszło do rekordowej liczby zakażeń oraz zgonów na roznoszoną przez komary dengę – podały w sobotę służby medyczne tego kraju. Dodano, że na tę chorobę zakaźną zmarło już 42 pacjentów.

W całym kraju na dengę choruje już prawie 60 tys. osób, głównie w położonej na północnym zachodzie prowincji Santiago del Estero – wynika z danych ministerstwa zdrowia Argentyny.

W tym rejonie służby medyczne wydały w sobotę alert sanitarny po potwierdzeniu czterech zgonów. Odnotowano też dwa zgony w stolicy kraju Buenos Aires.

Najwięcej osób zmarło na dengę w prowincjach Salta, Tucuman oraz Santa Fe, gdzie stwierdzono odpowiednio 10, 9 i 7 zgonów.

Ministerstwo zdrowia Argentyny podało, że dotychczas najwyższą liczbę ofiar śmiertelnych dengi odnotowano podczas fali zakażeń w 2020 roku. Zmarło na nią wówczas 26 osób.

Denga jest tropikalną chorobą zakaźną, którą wywołuje wirus o tej samej nazwie. Jest on przenoszony przez komary, głównie gatunki rodzaju Aedes, takie jak Aedes aegypti.

Głównymi objawami dengi jest gorączka, bóle głowy, mięśni i stawów, a także wysypka. W najpoważniejszych przypadkach, wskutek gorączki krwotocznej, może dojść do zgonu pacjenta.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl