fot. pixabay.com

Aplikacja ochrony rodzicielskiej mOchrona

Już jest dostępna darmowa aplikacja ochrony rodzicielskiej – mOchrona, która daje rodzicom dostęp do informacji o aktywności dziecka na jego smartfonie, tablecie czy komputerze.

MOchrona to nowa bezpłatna aplikacja, która działa poprzez sparowanie sprzętów rodzica i dziecka. Narzędzie blokuje strony i aplikacje zawierające treści nielegalne oraz szkodliwe dla dzieci i młodzieży, czyli te przedstawiające przemoc czy agresję.

„Oddajemy w Państwa ręce nowe narzędzie, stworzone w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa dzieci w internecie, wszędzie tam, gdzie z niego korzystają, od najmłodszych lat” – powiedział Maciej Dudkiewicz, dyrektor ds. Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w NASK.

Aplikacja jest prosta w obsłudze. Konto rodzica jest zabezpieczone kodem PIN. Może on wybrać kategorie stron internetowych i aplikacji, do których dziecko nie powinno mieć dostępu. Jeśli dziecko chce skorzystać z treści, na które nie otrzymało zgody, może wysłać do rodzica prośbę o jej udzielenie. Ten może ją zaakceptować lub odrzucić.

Dzięki raportom opiekun dowie się, ile czasu dziecko przeznacza na gry czy media społecznościowe. Aplikacja mOchrona powstała w ramach programu Ogólnopolska Sieć Edukacyjna, realizowanego przez Państwowy Instytut Badawczy NASK.

TV Trwam News

drukuj