fot. Paweł Palembas

Apel leśników o zatrzymanie procesu przeniesienia nadzoru nad Lasami Państwowymi

Leśnicy apelują do posłów, aby odrzucali ustawę, na mocy której nadzór nad Lasami Państwowymi ma zostać przeniesiony z resortu środowiska do rolnictwa.

Przeniesienie odpowiedzialności za lasy przewiduje ustawa o działach administracji rządowej. Projekt znajduje się w Senacie.

Leśnicy są przeciwni zmianom, ponieważ obawiają się o przyszłość Lasów Państwowych. Strona społeczna zwraca też uwagę, że pomysł nie był z nimi konsultowany. Ustawa najprawdopodobniej zostanie odesłana do Sejmu, dlatego leśnicy zwrócili się z apelem do posłów – mówi Zbigniew Kuszlewicz, przewodniczący leśnej „Solidarności”.

– Przede wszystkim  chcemy, aby posłowie zrozumieli naszą argumentację. Oczekujemy, że podczas głosowań  posłowie-leśnicy staną po naszej stronie. Naprawdę nie trzeba wielu głosów, aby cofnąć te złe plany – wyjaśnia Zbigniew Kuszlewicz.

W listopadzie doszło do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z leśnikami. Rozmowa odbyła się na wniosek strony społecznej.

Pięć central związkowych skupionych w sektorze leśnictwa, łowiectwa i parków narodowych przedstawiło swoje obawy co do proponowanych zmian.

Prezydent skierował w tej sprawie pismo do premiera Mateusza Morawieckiego i liderów Zjednoczonej Prawicy. Andrzej Duda jest za utrzymaniem obecnego modelu leśnictwa.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl