Apel do MSZ o reakcję na wykład dot. rzekomego fałszowania przez Polskę historii Holokaustu

Suwerenna Polska apeluje do Ministerstwa Spraw Zagranicznych o reakcję ws. wykładu prof. Jana Grabowskiego na temat „fałszowania przez Polskę historii Holokaustu”. Wydarzenie zaplanowano na 30 maja. Jego współorganizatorem jest Niemiecki Instytut Historyczny w Warszawie.

Wykład, jaki ma zostać wygłoszony w Polsce, ma „dotyczyć prób zafałszowania historii Holokaustu, których wspólnym mianownikiem jest chęć ochrony swoiście rozumianego dobrego imienia narodu polskiego”. W tym kontekście wiceminister sprawiedliwości, Sebastian Kaleta, powiedział, że Niemcy od kilkudziesięciu lat prowadzą politykę, która w konsekwencji może przeinaczyć historię. Parlamentarzysta dodał, że nie możemy pozwolić na fałszowanie historii.

Apelujemy do MSZ, żeby wezwało ambasadora Niemiec i wyraziło stanowczy sprzeciw dot. ordynarnej polityki tego państwa wobec Polski. Niemcy są odpowiedzialni za wymordowanie milionów Polaków. Oni organizują wykłady w naszym kraju mówiące o tym, że to Polacy są winni śmierci Żydów. To niespotykana propaganda. Z czego ona wynika? Z tego, że Niemcy próbują na wszelkie sposoby uciec od odpowiedzialności, od roszczeń reparacji – wskazał wiceminister Sebastian Kaleta.

Do sprawy odniósł się też rzecznik Instytutu Pamięci Narodowej, dr Rafał Leśkiewicz, który podkreślił, że za zbrodnie Holokaustu są odpowiedzialni Niemcy.

Dodał, że w Polsce nie ma i nigdy nie było problemu z historią Holokaustu, wbrew temu, co sugeruje tytuł planowanego w Niemieckim Instytucie Historycznym wykładu.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl